Міжнародна діяльність

Основними міжнародними партнерами факультету є:

  1. 2015 рік – на базі педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» розпочав роботу Україно-данський студентський міжнародний табір. Діяльність табору здійснюється за підтримки Фонду Folmer Wisti (Данія) та Данського Гельсінського комітету з прав людини. У серпні 2017 року створено Дансько-Українську Студентську Організацію (DUSO).
  2. 2015 – рік започатковано україно-чеську співпрацю. Проводиться обмін досвідом з питань управління закладами освіти та менеджменту освіти в межах проєкту «Передача європейського досвіду у сфері освітнього менеджменту, міжнародної співпраці за підтримки чеської організації Czech Development Agency та Association for International Affairs.
  3. 2016 рік – педагогічний факультет бере участь у програмі ЄС Erasmus+ напряму КА1 Академічна мобільність: із партнерським університетом імені Гаріка Масаріка в місті Брно, Чеська Республіка, та Гданським університетом в Польщі. Завдяки цьому студенти педагогічного факультету матють змогу навчатися протягом одного семестру в партнерських ЗВО, а науково-педагогічні працівники новий досвід завдяки міжнародним стажуванням.
  4. У рамках програми Erasmus+ напряму KA 2 стратегічне партнерство започатковано співпрацю з Вінницьким соціально-економічним університетом у галузі інклюзивної освіти та Івано-Франківським університетом імені Василя Стефаника в галузі гуманітарних наук.
  5. 2016 рік – підписано угоду з Академією імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) про впровадження програми подвійного диплому, згідно якою студенти педагогічного факультету мають змогу навчатися одночасно в Академії та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
  6. 2016 р. – розпочалася Міжінституційну співпрацю між Чеською агенцією розвитку (Czech Development Agency), Асоціацією з міжнародних питань (Association for International Affairs), університетом імені Гаріка Масаріка в місті Брно та Карловим університетом в місті Прага з питань розвитку і забезпечення академічної мобільності студентів та адміністративного складу університету за програмою ЄС Еразмус+ . Одним з головних результатів проєкту стало впровадження на педагогічному факультеті спеціальності 073 Менеджмент напряму «Управління й адміністрування».
  7. 2016 р. – започатковано співпрацю зі Стамбульським фондом науки і культури. Впроваджено в дію проєкт програми ЄС Еразмус+ «Посилення крос-культурних зв’язків, подолання розбіжностей».
  8. 2017 рік – розпочато роботу над проєктом програми ЄС Erasmus KA2 №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання (MoPED)».
  9. 2017 рік – розпочато україно-чеський проєкт «Прогресивне управління університетом».
  10. 2018 р. – розпочато проєкт Ради міжнародних досліджень та обмінів (IREX) «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» – проєкт».

Завдяки керівництву Університету Григорія Сковороди в Переяславі та відділу міжнародних зв’язків на базі Стамбульського фонду науки і культури був реалізований проєкт «Ісламська цивілізація. історія і культура» зорієнтований на розширення академічної мобільності студентів та аспірантів університету у якому взяли участь і студенти факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології, спеціальності Початкова освіта Лех Вікторія та Васянович Тетяна.

 У рамках цієї ініціативи з 22 по 29 липня 2023 року у Стамбульському фонді науки та культури відбулися урочисті зустрічі сковородинивців із президентом Стамбульського фонду науки і культури Саїдом Юрже, Консулом України Катериною Пасенчук та другим консулом Андрієм Бойком, а також ряд екскурсій по Стамбулу.

Делегати УГСП відвідали мечеті: Шейзеда, Айя-София, Блакитна мечеть, Чамлиджа, а також портевільял Валіде-султан. Були проведені уроки з каліграфії та лекції на такі теми: «Релігія, наука та освіта», «Історія турецької республіки Саїда Нурсі», «Роль сім‘ї в ісламській цивілізації» та бесіда на тему

«Релігія Іслам».

Під неймовірними враженнями учасники перебували після відвідування головного палацу Османської імперії до середини 19 ст. «Топкапи». Під час реалізації проєкту також відбулася поїздка до музею мініатюр, де всі відвідувачі мали змогу побачити не тільки туристичні місця Стамбулу, а й усієї Туреччини тільки в малій її копії.

Даний проєкт порушив важливу мету – розвиток співпраці в галузі науки і культури між народами.

Молодіжний обмін  «Від Уманя до Познаня:  кордон не перешкода, спільне єднає…» у якому взяла участь студентка факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології, спеціальності  013 Початкова освіта Прокопенко Марина.

В рамках цього обміну з 01.10.2023-07.10.2023 року на базі Університету імені Адама Міцкевича в Польщі було проведено низка заходів:

Зустріч українських та польських учасників проєкту. Ознайомлення з програмою проєкту.

Team-bilding на тему: «Полікультурність – ключ до формування майбутнього суспільства».

Зустріч з викладачами, керівництвом Університету імені Адама Міцкевича. Знайомство з історією та досягненнями Університету. Інавгурація початку академічного року в Університеті імені Адама Міцкевича.

Круглий стіл в Університеті імені Адама Міцкевича на тему: «Співпраця України та Польщі у науково-освітній сфері» з метою обміну досвідом роботи та зміцнення подальшої співпраці.

Екскурсія в Центр шифрів «Енігма» на тему: «Таємниця Другої світової війни» (м. Познань) з метою покращення знань учасників проєкту про Другу світову війну.

Круглий стіл на тему: «Співпраця Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та Університеті імені Адама Міцкевича в Познані».

Диспут на тему: «Міжнародна діяльність закладів вищої освіти в умовах війни: виклики і перспективи».

Екскурсія на тему: «Історичні місця міста Ґнєзно» з метою ознайомлення з історико-культурним минулим та архітектурною спадщиною міста Ґнєзно.

Тренінг на тему: «Досвід європейських країн у збереженні історико-культурної спадщини».

Воркшоп на тему: «Польська та українська кухні: особливості»: приготування національних страв.

Майстер-клас у парах з виготовлення ляльок-мотанок.

Відвідування Курницької Бібліотеки Польської Академії Наук з метою ознайомлення з фондами книгозбірні.

Відвідування у м. Калиш Військового цвинтаря з метою вшанування памʼяті українських вояків УНР.

Під час переїзду було запропоновано перегляд відео-презентації різної тематики.

Серед заходів було вогнище, спа процедури, рефлексії, вільне спілкування та обмін досвідом між польськими та українськими студентами. Проведений захід об’єднав студентів різних навчальних закладів України та Польщі, сповнив учасників новим неймовірним досвідом і приємними враженнями.