Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології > > Новини кафедри музичного мистецтва і методики навчання > Кафедра мистецьких дисциплін і методик навчання підвела підсумки Всеукраїнського сковородинівського конкурсу з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

«Навіщо людина приходить у цей світ, який зміст її життя…» – навчав упродовж свого життя Григорій Сковорода. Великий філософ прагнув, щоб кожна людина, а особливо молода, наповнювали своє серце, свій характер, своє життя духовними цінностями щоб стати істинно високодуховною людиною. Духовна людина – це людина, яка має найцінніші аспекти характеру: любов, довготерпіння, всепрощення, скромність, духовний спокій, щирість, тобто все, що робить її «ідеальною».

На кафедрі мистецьких дисциплін і методик навчання факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди в Переяславі,  сучасна молодь повинна бути не просто активною, а повинна дотримуватись невпинної енергійності. Переконані, лише за цієї умови вони здобудуть авторитет, повагу, визнання в суспільстві. Збагачення духовними цінностями, загальнолюдська значущість яких очевидна, стає ключовим імперативом нашої молоді. На часі масштабність почуттів, думок і дій кожної особистості.

Нагадаємо, що відзначаючи 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди викладачі спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво) кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання організували та провели Всеукраїнський конкурс з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Життя тоді живе, коли думка наша торжествує» (Григорій Сковорода), у якому брали участь понад 80 учасників з різних регіонів України: «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І. С. Нечуя-Левицького», Центр дитячої та  юнацької  творчості Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської  області, ВВФПК Володимир-Волинський педагогічний фаховий коледж ім. А. Ю. Кримського, Степанківський ліцей ЗЗСО Степанківської сільської ради  Черкаського району Черкаської області, Володимирська ДХШ ім. Миколи  Рокицького, м. Володимир, Волинська обл., Переяславська художня школа імені Петра Холодного, Переяславська гімназія №1 та інші навчальні заклади. Поза тим, до конкурсу активно долучилися викладачі Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

За повідомленням організаторів, молоді художники представили унікальні творчі роботи з використанням різних технік образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Основною тематикою були ілюстрації до байок українського філософа, які дійсно навчають доброті, справедливості і мудрості. Для оцінювання мистецьких витворів, учасники були поділені на вікові категорії.

У підсумку гран-прі одержала  робота «Два коштовні камені – діамент і смарагд», яку виконала Бабан Софія (10 р.), Володимирська ДХШ ім. Миколи Рокицького, керівник: Курилич Людмила Русланівна (Львівська Національна Академія Мистецтв). Робота відзначається оригінальністю композиції (український авангард), кольоровим рішенням і стилізацією. Надзвичайно цікавими є роботи з Переяславської художньої школа імені Петра Холодного: ілюстрації до байки «Свиня і мураха» – Бажанова Олеся (1 місце), «Недосяжна істина» – Нижник Катя (2 місце), керівник Кузьмицька І.В., «Орел і черепаха» – Дубенець Вікторія (2 місце), «Лев і мавпи»  – Скляренко Поліна (2 місце), керівник:  Близнюк Ю.С., до байки «Жаби» – Крисько Валерія, керівник Трухан Т. Л., «Світ в мені» – Корбут Олександра (3 місце), керівник Большешальський В. М. Різнобарвні за технікою виконання роботи студентів спеціальності 014 Середня освіта (Образотворче мистецтво): «Не любить серце, не бачачи краси» Г. Сковорода  – Грицай Антоніна ,  студ 4 курсу, гр. ОМ-41, витинанка (1 місце), керівник Носаченко Т.Б.; «Юрій Змієборець» – Мацьовка Роман, студент 4-го курсу, гр. ОМ -41, витинанка (2 місце), керівник Стрілець О.В.; «Юрій Змієборець» –  Грицай Антоніна – студ 4 курсу, гр. ОМ-41, малярство на склі (3 місце), керівник Мотузок Р.М.; «Доброта» – Когут Олександра, студентка 1-го курсу, гр. ОМ-12 мс, графіка (3 місце), керівник Шпитальова О.В.

Загалом мета проведення конкурсу з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва є актуалізація вчення великого філософа Григорія Сковороди, пошук й підтримка обдарованих учнів, залучення молоді до творчої діяльності та активізація профорієнтаційної роботи. Бажаємо нашій талановитій і креативній молоді успіхів, творчого натхнення, перемоги і миру!

Пресцентр кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання